Odszedł najstarszy z Rodu…

 

Śp. Romuald „Roman” Rodziewicz, Ostatni Hubalczyk zmarł w piątek 24 października 2014 r. o godz. 4:20 nad ranem w Domu Opiekuńczym „Jasna Góra” w Huddersfield. Pogrzeb w czwartek dnia 6 listopada br. o godz. 13:30 w k-le polskim w Huddersfield. Godz. 15:15 krematorium, potem spotkanie w sali parafialnej w Huddersfield.

…Ostatnie słowa jakie powiedział do mnie „Roman” dn 2 VIII 2014 w sobotę, podczas wywiadu na spotkaniu z Nim w domu opieki w Huddersfield: …”Po prostu chcieliśmy walczyć. Szukaliśmy walki a Niemcy szukali nas i w ten sposób ciągle potyczki były. Człowiek wtedy nie myślał, że może być ranny czy zabity czy coś. W ogóle takie myśli nie przychodziły do głowy. Jak tylko wojna zaczęła się, to pierwszy oddział do którego dołączyłem – to hubalowski oddział był… ”

Odszedł do Pana na spotkanie ze swym Dowódcą Majorem Hubalem – Romuald „Roman” Rodziewicz, Ostatni Hubalczyk, aby pełnić wieczną wartę. „… w całej Polsce tylko my…”, Hubal.

Drogi Romanie, wachmistrzu Wojska Polskiego – czuwaj z góry nad nami, potomkami walecznych synów polskiej ziemi, byśmy za Polskę szli do ostatniej kropli krwi.