Wieści z Republiki Ściborskiej dla miłośników przyrody, literatury, polskiej kultury i leśnych harcerzy.

Wystawa poświęcona Marii Rodziewiczównie

Zapraszamy do odwiedzin w Republice Ściborskiej wystawy poświęconej Marii Rodziewiczównie oraz historii powstania powieści – Lato Leśnych Ludzi.
Od 3 lat Dariusz Morsztyn –Biegnący Wilk prowadzi badania poświęcone tej niezwykłej książce. Udało się odkryć prawdziwą historię z nią związaną, a nawet miejsce gdzie (dawne Polesie – obecna Białoruś) stała, wybudowana w 1911 roku legendarna i autentyczna!
chata leśnych ludzi.

 

Na wystawie znajduje się około 250 eksponatów pochodzących z Polesia, w tym osobiste związane z Marią Rodziewiczówną. Zwiedzanie wystawy po wcześniejszym zgłoszeniu (biegnacy-wilk@post.pl , 0604 29 29 97).

Fotocast. Na stronie www.biegnący-wilk.pl znajduje się reportaż poświęcony wystawie wykonany w technice “fotocastu”. Jego autorem jest reporter Radia Olsztyn – Sławomir Ostrowski.
W dniu 17.11.2011.(najbliższy czwartek) o godzinie 17:15 premiera reportażu w Radiu Olsztyn , a o 19:00 w Kamienicy Naujacka (MOK, ul. Dąbrowszczaków 3) w Olsztynie odbędzie się oficjalna prezentacja fotocastu i spotkanie autorskie.
Zapraszamy. http://fotocasty.pl/2295/na-antenie-i-na-ekranie/