Odszedł najstarszy z Rodu...

Śp. Romuald "Roman" Rodziewicz, Ostatni Hubalczyk zmarł w piątek 24 października 2014 r. o godz. 4:20 nad ranem w Domu Opiekuńczym "Jasna Góra" w Huddersfield. Pogrzeb w czwartek dnia 6 listopada br. o godz. 13:30 w k-le polskim w Huddersfield. Godz. 15:15 krematorium, potem spotkanie w sali parafialnej w Huddersfield.

...Ostatnie słowa jakie powiedział do mnie "Roman" dn 2 VIII 2014 w sobotę, podczas wywiadu na spotkaniu z Nim w domu opieki w Huddersfield: ..."Po prostu chcieliśmy walczyć. Szukaliśmy walki a Niemcy szukali nas i w ten sposób ciągle potyczki były. Człowiek wtedy nie myślał, że może być ranny czy zabity czy coś. W ogóle takie myśli nie przychodziły do głowy. Jak tylko wojna zaczęła się, to pierwszy oddział do którego dołączyłem - to hubalowski oddział był... "

Odszedł do Pana na spotkanie ze swym Dowódcą Majorem Hubalem - Romuald "Roman" Rodziewicz, Ostatni Hubalczyk, aby pełnić wieczną wartę. "... w całej Polsce tylko my...", Hubal.

Drogi Romanie, wachmistrzu Wojska Polskiego - czuwaj z góry nad nami, potomkami walecznych synów polskiej ziemi, byśmy za Polskę szli do ostatniej kropli krwi.