Maja Rodziewicz-Szynicka

Maja Rodziewicz-Szynicka (właściwie Maria Rodziewicz) urodziła się 27 stycznia 1973 r. w Bydgoszczy. Mieszka w Solcu Kujawskim. Jest wykładowcą naukowej metody samokontroli umysłu, stworzonej przez Jose Silvę. Debiut literecki w 2001 r. Autorka czterech tomików poetyckich: Nie dogonią mnie już twoje słowa..(2002), Nie w twoich dłoniach rozkwitłam (2005), Anioły nie mokną (2007) i Na bezdechu wydany w ubiegłym roku. Jest członkiem Związku Literatów Polskich.

 

 

 

W recenzji ostatniego tomiku Jan Zdzisław Brudnicki napisał: Autorka często rezygnuje z ekwiwalentów obrazowych i poszukuje wartości poetyckich w bezpośredniej prezentacji tych wielkich kulturowych wyznań. Bliższe powszechnemu doświadczeniu są opisy emocji miłosnych, ich panowaniai odchodzenia, pozostawienia po sobie pustki. W rezultacie powstały wiersze miłosne, wiersze tęskonty, klimatów przejściowych, ultnych. Dobrze się one prezentują przy lekturze cichej i głośnej.

No i wreszcie, nie sposób nie wspomnieć o wierszach parodystycznych, satyrycznych wobec obłudy, grzechów indywidualnych i zbiorowych, rozłamania świata na wartości „człowieka uczciwego” i – nikczemnego.A więc jest co czytać, o czym rozmyślać.